Türkiye'nin Muhasebe Kitapları Satış Sitesi
Ticaret Sicili Uygulamaları Ve Pratik Çözümleri

Ticaret Sicili Uygulamaları Ve Pratik Çözümleri

Fahri Özsungur


Baskı Tarihi: Ocak 2017
Sayfa Sayısı: 400 Sayfa
Fiyatı: 75 TL
İndirimli Fiyatı:74 TL (Kdv Dahil)
SİTEMİZDE GÜNCELLEME YAPILMAKTADIR!
(Şu an için sitemizden sipariş alınamamaktadır.)
KİTAP HAKKINDA
  • Google
  • Tw
  • Fb

 

ÖNSÖZ

Bu kitap ile ticaret sicili işlemlerine Bakanlık görüşleri ve yerel mevzuat hükümleri birlikte yorumlanmak sureti ile olası sorunlara çözüm getirilmeye çalışılmıştır.

Şirketlerin ticaret sicili işlemlerinde kullanacakları kararlar ve ilan örnekleri olası ihtiyaç ve işlemler gözetilerek özel olarak hazırlanmıştır. Bir hukukçu ve uygulayıcı bakış açısı ile olası sorunlar incelenmiş, Bakanlık görüşleri ve mevzuat hükümleri ile okurlarına ticaret sicili uygulamaları için çözümler sunulmaya çalışılmıştır. -MERSİS- sistemde tescil işlemleri genel hatları ile resimlerle anlatılmıştır.

Ticari işletmelerin, şirketlerin gazete sorgularını nasıl yapmaları gerektiği ve unvanı nasıl bulmaları gerektiği konuları resimlerle anlatılmıştır. Ticaret sicili işlemlerinde kullanılacak ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayımlanması gereken ilan ve karar örnekleri şirketler için olası işlemler düşünülerek özel formatlarda hazırlanmıştır. Çözümsel bakış açısı getirmeye çalışan bu kitap okurlarına faydalı olacak pratik çözümler sunan, zengin içeriği ile eşsiz bir kaynaktır.

 

İÇİNDEKİLER

Konu Başlıkları

-Ticaret Sicili Uygulama Sorunları ve Çözümleri

-Resimlerle Unvan Arama

-Mersis– Resimli Anlatımı

-Resimlerle Gazete Sorgusu

-Şirketlerin Tescil Sorunlarına Pratik Çözümler

İnternet Sitesi Açacak Şirketler

Şirketlere Özel Hazırlanmış Karar ve İlan Örnekleri