Türkiye'nin Muhasebe Kitapları Satış Sitesi
2020 SMMM Staja Başlama Soru Bankası (Deha Yayınları)

2020 SMMM Staja Başlama Soru Bankası (Deha Yayınları)

Devrim Ergün, Haşim Yılmaz


Baskı Tarihi: 2020 YILI GÜNCEL BASKI
Sayfa Sayısı: 1004 Sayfa
Fiyatı: 115 TL
İndirimli Fiyatı:85,50 TL (Kdv Dahil)
SİTEMİZDE GÜNCELLEME YAPILMAKTADIR!
(Şu an için sitemizden sipariş alınamamaktadır.)
KİTAP HAKKINDA
  • Google
  • Tw
  • Fb

Serbest muhasebeci mali müşavir olabilmek için yapılması zorunlu olan stajın başlatılabilmesi düzenlenen sınavda başarılı olmanızda katkısı olacak SMMM Staja Başlama Soru Bankası Kitabı, Devrim Ergün,  Haşim Yılmaz tarafından yazılmıştır. SMMM Staja Başlama Soru Bankası Kitabı yeni düzenleme ve güncellemeleriyle size sınava hazırlanma sürecinde kolaylık sağlayacak, pratik yapmanıza yardımcı bir eserdir.

ÖNSÖZ

Günümüzdeki ekonomik ve teknolojik değişimlerle birlikte gelişmiş ekonomilerde her alanda ve özelliklede serbest meslek dallarında asgari bir standartlaşmanın zorunlu • ve Kaçınılmaz bir hale geldiği dikkate alındığında ülkemizde Türkiye Serbest Muhasebeci  mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından atılan a: adımların asgari düzeyde standartlaşmaya önemli katkıları olduğu görülecektir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olabilmek için yapılması zorunlu olan stajın başlatılabilmesi düzenlenen sınavda başarılı olmaya bağlıdır. Bu sınav, standartlaşma yönünde aday meslek mensubunun asgari düzeyde sahip olması gereken mesleki bilgi ve yeterliliği sınamaktadır.

Bu kitabın amacı, Staja Giriş Sınavına Yönelik soru ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır Soru bankası hazırlanırken adayların bilmeleri gereken tüm bilgiler göz önünde bulundurularak konu çeşitliliği sağlanmıştır. Bu kitabın istenen faydayı sağlayabilmesi için öncesinden sınav konularına genel olarak hakim olmak gerekmektedir. Bu yönüyle soru Bankası kitabımız, Konu Anlatımlı kitabımızın tamamlayıcısı niteliğindedir.

Kitabın onikinci baskısının hızla tükenmesi ve onüçüncü baskıyı hazırlamamızı gerekli kılan sınav müfredatında yer alan derslerdeki değişiklikler nedeniyle, onikinci baskı

Tümüyle gözden geçirilerek onüçüncü baski hazırlanmıştır. Kitabın içerisinde genel kültür dersleri hariç, alan bilgisi konularının tümüne yönelik sorular yer almaktadır. Bu sayısının hazıranmasında bizlere yardımcı olan Deha Eğitim Kurumu öğretmenlerine ve her dönem bizden desteğini esirgemeyen ve bizi cesaretlendiren Der Yayınlarının sahibi Sayın ibrahim Derbeder’e teşekkürü bir borç biliriz.

 

İÇİNDEKİLER

1- Finansal Muhasebe
2- Şirketler Muhasebesi
3- Muhasebe Standartları
4- Maliyet Muhasebesi
5- Mali Tablolar Analizi
6- Denetim
7- Ekonomi
8- Maliye
9- Meslek Hukuku
10- İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
11- Vergi Hukuku
12- Ticaret Hukuku
13- Borçlar Hukuku
14- Türkçe
15- Matematik
16- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
17- İngilizce