Türkiye'nin Muhasebe Kitapları Satış Sitesi
Nakit Akış Tabloları İle Kredi Analizi

Nakit Akış Tabloları İle Kredi Analizi

Dr. Gülşirin Bodur


Baskı Tarihi: Ocak 2017
Sayfa Sayısı: 152 Sayfa
Fiyatı: 30 TL
İndirimli Fiyatı:29,5 TL (Kdv Dahil)
BASKISI TÜKENDİ
KİTAP HAKKINDA
  • Google
  • Tw
  • Fb

ÖNSÖZ

Nakit akış tablolarının analizini konu alan bu kitap, fınansal tablo kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmıştır.

Finansal analiz ve kredi analizinin ayrılmaz bir parçası olan nakit akış tablolarının analizine temel oluşturmak amacıyla, ilk üç bölümde; TMS-7 Nakit Akış Tabloları standardı, nakit akış tablolarının hazırlanması ve nakit akış tablolarını analiz etmek için geliştirilen yöntemlere yer verilmiştir.

Sonraki iki bölümde ise nakit akış tablolarının analizi; “Nakit Akış Tablolarının Analizi” ve “Nakit Akış Analizinin Geleneksel Oran Analizine Katkıları” başlıkları altında ele alınmıştır. İlk bölümde, nakit akış tablolarında yer alan faaliyet bölümlerinin ve bu bölümler arasındaki ilişkinin analizi yer almaktadır. Bu analiz, nakdin sağlandığı / kullanıldığı alanların belirlenmesi ve faiz-anapara-temettü ödeme gücünün ölçülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Son bölümde ise, nakit akış tablosu analizi; likidite, finansal yapı, faaliyet yapısı, kârlılık ve büyüme analizlerinin bir parçası olarak ele alınmış ve bu analizlere katkılarına yer verilmiştir. Anlatımda, uygulama örnekleri ve yayınlanmış nakit akış tablolarından seçilen örneklerden de yararlanılmıştır.

İÇİNDEKİLER

KONU BAŞLIKLARI

Nakit Akış Tablosu Standartları

Nakit Akış Tablolarının Hazırlanması

Nakit Akış Tablolarının Analizi İçin Geliştirilen Yöntemler

Nakit Akış Tablolarının Analizi

Nakit Akış Analizinin Geleneksel Oran Analizine Katkıları